Animasyon Filmi İle Rekabet Ederken Fark Yaratın

Animasyon filmi, günümüzde kurumların web sitelerinde kullanması gereken en etkili araçlardan biridir. Web sitenizdeki veya blogunuzdaki animasyonun ustaca kullanılması, hedeflenmiş trafiğinizi normal metin tabanlı içeriğin sizin için yapamayacağı şekilde artırmanıza yardımcı olabilir.

Günümüzde reklam amacıyla sosyal mecralara ya da web sitesine animasyon eklemenin birçok avantajı vardır. Ziyaretçilerinizi sitenizde daha uzun süre tutar, böylece hemen çıkma oranınız düşük hale gelir. Bu, ziyaretçilerinizin sayfanızda daha uzun süre kalabileceği anlamına gelir. Sitenizdeki ilgi düzeyini artırır ve daha fazla tekrar ziyaret etmeyi teşvik eder. Bizler de Creathing olarak sizlere en iyi animasyon hizmetini sunuyoruz. İhtiyacınıza göre bir senaryo belirliyor ve kurum ya da markanızı tanıtmak için animasyon oluşturuyoruz.

Animasyon Filmi Kullanmanın Avantajları Nedir?

Hedef kitleye ulaşma oranı artar:

Hedef kitleye ulaşma oranı ilgi çekici bir animasyon filmi ile attırılabilmektedir. Eğlenceli ve yaratıcı bir senaryo, hedef kitlenize ve potansiyel müşterilerinize daha hızlı ve kolay ulaşmanızı sağlar.

Web sitesinde kalma süresini arttırır:

İyi bir animasyon web sitesinde kullanıcılarınızın kalma oranını arttırmaktadır. Bu da zamanla sitenizin daha çok kullanıcı çekmesini sağlar.

Daha kaliteli müşteri adayı edinin:

İlginç ve ilgi çekici bir animasyon filmi tasarlarsanız, işinizle daha alakalı müşteri adayları elde edebilirsiniz. Potansiyel müşterileriniz için önemli olan kavramları ele alan özel içerikler oluşturarak, kaliteli müşterilerinizi artıracaksınız.

İlgi toplarsınız:

Animasyon filmleri müşterilerin ilgilerini korumayı sağlar. Bu filmler, ilgilerini daha uzun süre koruyacak şekilde sunulduğunda, içeriğinizin ne kadar çok insanın hoşuna gideceğine şaşıracaksınız.  Bir istatistiğe göre şirket yöneticilerinin yüzde 96’sı, video pazarlama kampanyalarındaki sonuçlarını artırmak için animasyonlu video kullanmaktadır. Bu nedenle, başarılı yöneticiler sadece kişisel ve ticari ilgi alanlarına uygun animasyon videoları bulmakla kalmaz, aynı zamanda reklam bütçelerinin büyük bir kısmını işletmeler için animasyonlu videoya yatırma eğilimindedirler.

Güvenilirliğinizi artırın:

Çevrimiçi bir işiniz varsa, güvenilirlik önemlidir. Web siteniz, müşterilerinize kaliteli içerik sağlayarak bu güvenilirliği oluşturmanıza yardımcı olur. Müşterileriniz için en önemli olan şeyleri ele alan animasyonlu bir video oluşturduğunuzda, güvenilirliğiniz artıracak ve daha fazla takipçi kazanacaksınız. İyi yapılmış bir animasyon bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Etkileşim seviyesini yükseltin:

Animasyonlar ilgi seviyesini arttırır. Bununla beraber hedef kitlenizle etkileşime girmenizi de sağlar. Bu, daha fazla satış ve dönüşümle sonuçlanabilecek bir süreçtir. Yani kısa vadede kar etmenizi sağlar.

Müşteri bağlılığını arttırın.:

Müşteri bağlılığınızı artırmak istiyorsanız, videoyu başkalarıyla paylaşmak veya belirli bir işlemi gerçekleştirmek şartıyla kupon veya biraz indirim yapmayı deneyin.

Sizlerin Yanındayız

Animasyon size mesajınızı bırakıp doğrudan müşterilerinizle kişisel bir düzeyde konuşabileceğiniz mükemmel bir görsel ortam sunar. Creathing olarak bizler de sizler için en iyi animasyon filmlerini oluşturuyoruz. Videonuzun uzmanlar tarafından yapıldığından ve videoyu şansa bırakmadığınızdan emin olun.

Animasyon filmler sizlere birçok avantaj sunmakta aynı zamanda da kurumunuzun daha ilgi çekici bir hale gelmesini sağlamaktadır. Kaliteli animasyon içerikleri ile hedef kitlenize daha hızlı ve etkili bir biçimde ulaşırken aynı zamanda hali hazırdaki müşterilerinizi de kendinize daha çok bağlayabilirsiniz.

Bazı durumlarda videolar istenileni anlatmayı başaramaz. İşte bu durumlarda animasyonlar devreye girer. Animasyonlarla daha düşük bütçeler kullanarak daha çok şey anlatmak mümkün olmaktadır. Bu nedenle bizler de size bu anlamda en kaliteli ve en profesyonel hizmeti sunuyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *