Kurumsal Kimlik Tasarımı ile Güven Oluşturun

Bir firmanın ya da markanın en önemli reklam unsurlarından birisi kurumsal kimlik tasarımı olarak nitelendirdiğimiz kavramdır. Kurumsal kimlik, logo çalışmaları ile ortaya çıkmakta ve şirketin bilinirliğini arttırma amacıyla kullanılmaktadır. Bizler de Creathing olarak ihtiyacınız olan kurumsal kimlik çalışmasını kaliteli bir biçimde hazırlamaktayız.

Kurumların mutlak surette birbirlerinden ayrıştırılması amacıyla hazırlanan kurumsal kimlik çalışmalarının en önemli özelliği özgün olmasıdır. Özgün olmayan bir logo bir işe yaramaz ve sizi zarara uğratabilir. Özgün kurumsal kimlikler, hedef kitlenizin aklında yer eder ve size olan dönüşleri arttırır. Bu nedenle bu çalışmaları kaliteli tasarımcılar ile gerçekleştirmeniz elzemdir. Firma olarak bizler de uygun fiyatlarla sizlerin bütçesine zarar vermeden kaliteli ve özgün kurumsal kimlik çalışmaları ortaya koymaktayız. Sizlerin de fikrini alıp buna göre hazırladığımız logo, kurumsal kimliğin ilk aşamasını oluşturmaktadır. Daha sonra bu logoyla birlikte hazırlayacağımız kartvizit, antetli kağıt, zarf ve dosyalar kurumsal kimliğinizin tümünü oluşturacak ürünlerdir.

Sizi rakiplerinizden ayıracak olan logonuz, firmanızın ürün ve hizmetlerini anlatmalıdır. Yaptığınız işle alakası olmayan bir logo, müşterilerinizin ve potansiyel hedef kitlenizin kafasını karıştırabilir. Bu sebeple bizimle çalışırken, sizlerden istediğimiz firmanızın çalışmalarını ve hizmetlerini bizlere detaylı bir biçimde anlatmanız olacaktır. Bundan sonrası ise Cretihing olarak sahip olduğumuz kaliteli baskı makineleri ve işinde uzman tasarımcılara kalacaktır. Eğer firmanızın ön plana çıkmasını istiyorsanız sizleri mutlaka bizimle çalışmaya davet ediyoruz.

 Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir? Ne İşe Yarar?

Verilmek istenen bir mesajı, firma ya da markanın hedef kitlesine iletmek amacıyla kullanılan yönteme kurumsal kimlik tasarımı denir. Grafik tasarımının bir dalı olan kurumsal kimlik çalışmalarında müşterilerin kafalarındaki ve hayallerindeki her şey bilgisayar ortamına aktarılır. Birçok programın kullanılması ile ortaya konulan bu çalışmalar firmanın tanıtımı için çok önemli bir yerde bulunmaktadır. Kaliteli işçilik ve yaratıcılığın bir arada olduğu kurumsal kimlik çalışmaları ile firmalar daha kolay tanınır ve hedef kitlesine daha hızlı ve basit bir şekilde ulaşır.

Farklı tasarımların ön plana çıktığı bu çalışmalarda; müşteriler reklamlarını daha az para harcayarak yapmış olur.

Kurumsal kimlik ne kadar başarılı olursa, firma hedef kitlesine o kadar kolay ulaşır ve vermek istediği mesajı da daha basit bir şekilde verir. Firmanın dilediği standartlar kurumsal kimlik tasarlarken oldukça önemli noktalardır. Logo ve kurumsal kimlik markanın hedefleri doğrultusunda ise mutlaka birbirleri ile uyum içerisinde olmak zorundadır.

Firmanın hedef kitleye kendisini iyi bir şekilde tanıtması gerekmektedir. Bu nedenle kurumsal kimlik çalışmaları mutlak surette başarılı firmalar tarafından gerçekleştirilmeli ve bu konuda oldukça titiz davranılmalıdır. Markalaşma amacında olan her firma için oldukça önemli bir adım olan kurumsal kimlik tasarımı kesinlikle dikkate alınması gereken bir konudur.

Kurumsal Kimlik Konusunda Destek Oluyoruz

Creathing olarak sizlere kurumsal kimlik konusunda en kaliteli hizmeti sunuyoruz. İyi bir kurumsal kimlik oluşturmak için öncelikle sizi dinliyor, kurumunuzu anlıyor ve amaçlarınıza yönelik bir planlama yapıyoruz. Daha sonra ise kurumsal kimlik oluşturma sürecine geçiyoruz. Bu sürçte sizinle beraber çalışıyor, fikir alışverişinde de bulunuyoruz.

Hazırladığımız kurumsal kimlik tasarımı ile şu avantajları elde ediyorsunuz:

  • Kurumsal kimlik firmanın kendisini tanıtabilmesini sağlar
  • Rakiplerden ayrılmayı ve kaliteli bir kimlik çalışması ile onların önüne geçmeyi sağlar
  • Firmanın imajını yükseltmektedir
  • Firmaya prestij kazandırır
  • Müşteriye güven duygusu sunmaktadır
  • Eğer güçlü bir kurumsal kimlik hazırlandıysa bu müşteri bilincinin de oluşmasını sağlar
  • Şirketin rekabet gücünü arttırır
  • Yaratıcı ve özgün bir kurumsal kimlik çalışması sayesinde hedef kitleniz arasında anında fark edilebilir hale gelirsiniz
  • Müşterilerinize firma hakkında fikir ve bilgi sunar

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *