Sosyal Medya Yönetimi ile Üst Sıralara Yükselin

Sosyal medya yönetimi, internet kullanımının artmasıyla beraber en önemli meslek dallarından birisi haline gelmiştir. İnternet kullanımının çağımızda hayatımızın her noktasına girmesiyle birlikte artış gösteren sosyal medya platformları, şirketlerin de kendilerini tanıtması için en gerekli alanlardan biri konumuna gelmiştir. Bir markanın tanıtımı, sosyal medya üzerinden daha rahat gerçekleştirildiği için şirketler bu konuya eğilmeye başlamıştır. Tüm bunların üzerine artık gerekli bir hale gelen hizmet de profesyonel kadrolar tarafından hizmet olarak sunulmaktadır.

Creathing olarak sizlere sosyal medya üzerinden yapacağınız ürün, marka tanıtımı ve satışlarınız için destek olmakta sosyal medya ağınızı profesyonel bir şekilde yöneterek zamandan tasarruf etmenizi de sağlamaktadır. Uzman kadromuza teslim edeceğiniz sosyal ağ sayesinde hedef kitlenize daha kolay ulaşacak, şirketinizin ya da isminizin tanıtımını da hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Neden Önemlidir?

Sosyal medya yönetimi markalar için oldukça önemli bir konudur. Creathing olarak sizlere bu konuda güvenilir bir destek sağlayarak şu imkanlara ulaşmanızı da kolaylaştırıyoruz:

  • Gerçekleştireceğimiz sosyal medya yönetimi sayesinde reklam bütçelerinizi azaltarak daha geniş bir kitleye ulaşacaksınız.
  • Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi hedef kitlenize daha kolay bir şekilde tanıtabileceksiniz.
  • Sosyal medya yönetimi sayesinde; markanız daha tanınır bir hale gelecek.
  • Hedef kitlenizle doğrudan iletişim kuracak ve bu sayede ürün ve hizmetlerinizin satışında zorluk yaşamayacaksınız.

Sosyal Medya Konusunda Yanınızdayız

Creathing olarak sosyal medya yönetimi konusunda sizlere verdiğimiz destekle markanızın bilinirliğini arttırıyoruz. Firmanın sosyal medya yönetiminde izlediği süreçte öncelikle marka, ürün ve hizmet analiz edilmektedir. Daha sonra hedef kitlenin belirlenmesi ile birlikte yaratılan bir kimlikle işlemlere yavaş yavaş başlanmaktadır. Bu sırada rakipler incelenir, hangi sosyal ağ üzerinden çalışma yapılması gerektiği kararlaştırılır. Daha sonra görsel tasarımları da ekleyerek markanın ürün ve hizmetleri sosyal medya üzerinden tanıtılmaya başlar. Sürekli olarak yapılan bu paylaşımlar sırasında firma tarafından, markanızın hesabı sürekli takip edilir ve ortama göre yeni planlar hazırlanır. Daha sonra gidişatı öğrenmek isteyen müşterilere detaylı bir analiz raporu sunulur.

Sosyal Medya Danışmanlığı

Günümüzde sosyal medya, kişilerin ve firmaların hedef kitlesine kendisini ve ürününü daha kolay anlatabilmesi için kullanılan en önemli araçlardan birisidir. Bu platformu etkin bir biçimde kullanabilmek, profesyonel bir destek almaktan geçer. Bizler de firma olarak sizlere sosyal medya danışmanlığı hizmeti sunmakta ve kitlenize hızlı ve etkili bir biçimde ulaşmanızı sağlamaktayız. Sosyal medyanın avantajlarını şu şekilde anlatabiliriz:

  • Sosyal medya diğer medya unsurlarına göre daha erişilebilir bir durumdadır. Herkes tarafından kullanılan bu platformlar, geleneksel medyaya nazaran daha avantajlıdır.
  • Sosyal medyada karşılıklı etkileşim bulunmaktadır. Bu da ürünün daha iyi tanıtılmasını sağlar.

Firma olarak sosyal medya danışmanlığı hizmeti altında sizlere şunları sunmaktayız:

İçerik Yönetimi:Sosyal medyada bulunan profillerin sürekli olarak beslenmesi gerekmektedir. Bu da içerikler sayesinde yapılır. Firma olarak sizlere blog yazıları, gifler ve görseller hazırlayarak içeriklerinizi canlı tutmanızı sağlamaktayız.

Sosyal Medya Takibi:Bazen firmalar sosyal medya profillerini yoğunluktan dolayı takip edememektedir. Bu takibi sizlere firma olarak bizler sunmakta ve hedef kitlenizle etkileşime geçmenizi sağlamaktayız.

Kriz Yönetimi:Markanızla alakalı oluşabilecek aksilik durumlarını kriz yönetimi tecrübemiz sayesinde kontrol altına alabilmekte ve sorunları rahatlıkla çözmekteyiz.

Dijital PR:SEO’ya uygun metinlerle PR konusunda sizlere destek olmakta ve arama motorlarında üst sıralara çıkmanızı sağlamaktayız.

Sosyal medya yönetimi hizmeti, günümüzde sosyal medya profillerinin nasıl kullanılması gerektiğine dair yapılan işlerdir. Günümüzde gerekli olan tüm stratejiler belirlendikten sonra sosyal medya yönetimi rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Peki sosyal medya yönetimi hizmetini sizlere nasıl sunuyoruz?

Hedef Kitle Belirleme:Öncelikle markanızın hangi hedef kitleye hitap ettiğini belirlemekteyiz. Hedef kitle PR anlamında önemli bir noktada bulunmaktadır. Herkese hitap ederek istenilen hedefe ulaşmak zordur bu nedenle kitleyi mutlaka daraltmak gerekmektedir.

Strateji Belirleme:Ürün ya da hizmetinizin daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için iyi bir strateji belirlemek şarttır. Firma olarak bu konuda da sizlere kaliteli hizmet sunmaktayız.

Marka Bilinirliği:Markanızın ismini gerek içeri yönetimi gerekse de bu hizmet ile ile daha fazla insana duyurmaktayız.

İnternet Reklamcılığı:Günümüzde Instagram ya da Facebook gibi platformlarda sıklıkla reklam verilmektedir. Bu reklamları stratejiye uygun vermek çok önemlidir. Aksi takdirde boşa para harcanmış olur. Bizler de bu konuda sizlere tecrübelerimizle kaliteli hizmet sunmaktayız.

Neler Yapılabilir?

Gün geçtikçe daha da artış gösteren sosyal medya platformları, firmaların ve işletmelerin de kendilerini tanıtabilmek için seçtiği vazgeçilemez alanlardan birisi olmuştur. Bir markanın tanıtımı, sosyal medya üzerinden daha masrafsız ve basit bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Daha geniş bir hedef kitleye ulaşılmasını da sağlayan bu durum şirketlerin dikkatini çekmiş ve sosyal medya yönetimine de gün geçtikçe talep artmıştır.

Profesyonel bir kadro tarafından gerçekleştirilecek olan sosyal medya yönetimi, firmanın tanıtımı ve hizmet, ürün satışı için oldukça önemli bir konumdadır. Tasarruf etmenizi sağlayacak olan sosyal medya yönetimi aynı zamanda sizin hedef kitlenize daha basit bir şekilde ulaşmanızı da sağlayacaktır. Uzman bir şirketin sosyal medya yönetimi kadrosuna teslim edeceğiniz sosyal ağınız ile hedef kitlenize daha kolay ulaşacak, şirketinizin, isminizin tanıtımını da hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

Bu Hizmet Önemli midir?

Sosyal medya yönetimi firmalar ve işletmeler için oldukça önemli bir konudur. Bu konuya eğildiğiniz zaman sizi daha iyi yerlere götüreceğini bilmeniz gerekmektedir. Özellikle Facebook, Instagram ve Twitter üzerinden gerçekleştirilen bu çalışmalar sayesinde firmanınız tanınacak ve kar marjınız da gün geçtikçe artacaktır.

  • Sosyal medya ile birlikte reklam bütçelerini azalacak ama buna rağmen daha geniş bir kitleye ulaşacaksınız.
  • Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi çok daha basit bir şekilde tanıtabileceksiniz.
  • Bu çalışma sayesinde markanız daha tanınır bir hale gelecek.

İnternetin gün geçtikçe daha sık kullanılmasıyla beraber öne çıkan sosyal medya yönetiminde başarılı olmak istiyorsanız firmamızla çalışmayı düşünmelisiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *